Antiaging Tedavi

MEDİKAL ESTETİK > KÖK HÜCRE UYGULAMALARI

ANTIAGING TEDAVİ

Yirmili yaşların ikinci yarısında yaşlanma başlar. Bağ doku ve kolajeni üreten fibroblastlar yıllar içinde azalır. Kırklı yaşlarda %20, ellilerde %30 fibroblast hücreleri azalır. Fibroblastların azalması ile cilt gevşer, cilt kalitesi azalır, kırışıklıklar ve sarkmalar başlar.

Eksilen fibroblastların yerine konması ile cildi gençleştirmek, cilt kalitesini arttırmak mümkündür. Bunun için hastanın kulağının arkasından küçük bir miktar doku alınır. Alınan doku kök hücre laboratuvarına gönderilir. Laboratuvarda üretilen hücreler tedavi planlanan bölgeye verilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Antiaging Tedavi Öncesinde

Kök hücre tedavisi cildinde yaşlanma bulguları olan her hasta için uygundur. Hastaya kendi dokusundan üretilen kendi hücreleri verildiği için yabancı cisim reaksiyonu ya da alerji beklenmez. Cildinde sarkma, kırışıklık, matlık, cansızlık, renk düzensizlikleri, yara izleri ve lekeler olan hastalar için kök hücre ile antiaging tedavi planlanır.

Antiaging Tedavi
Antiaging Tedavi

Antiaging Tedavi Sırasında

Kök hücre üretilmesi için, hastanın kulak arkasından “punch biyopsi” tekniği ile 5 dakikada yaklaşık 3mm çapında bir doku alınır. Alınan doku özel bir sıvı içerisinde, kök hücre laboratuvarına yönlendirilir.

Laboratuvarda hastaya ait milyonlarca kök hücre üretilir. Üretim aşaması 4-6 hafta sürer. Hazırlanan kök hücreler özel bir sıvı içinde problemli bölgeye mezoterapi yöntemi ile enjekte edilir. Üretilen kök hücreler genelde 2 seansa ayrılarak yapılır.

Antiaging Tedavi Sonrasında

Kök hücre uygulanan hasta aynı gün gündelik hayatına dönebilir.Verilen kök hücrelerin dokuya adaptasyonları etkilenleşmeleri ortalama 6-12 ay sürer. Kök hücre uygulaması sonrası cilt 8-10 yıl gençleşir, ancak bu etkileri geç dönemde belirginleşir. Bir yıl içinde iki ya da üç seanstan oluşan tek kür yeterlidir. İlerleyen yıllarda kök hücre tedavisi tekrar edilebilir.

Antiaging Tedavi

Mezoterapi


Kök Hücre Uygulamaları


Cilt Bakımı

Antiaging Tedavi

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.