Leo Klinik

MEDİKAL ESTETİK

DOLGU UYGULAMALARI

Dolgu uygulamaları, genellikle jel kıvamında çeşitli içeriklerde maddelerin cilt altına enjeksiyon yolu ile verildiği minimal invaziv işlemlerdir. Dolgu uygulamalarında amaç, dokuya volum kazandırmak, kırışıklık görünümünü azaltmak, yüz hatlarını dengelemek, daha sağlıklı ve genç bir görünüm sağlamaktır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Dolgu Uygulamaları Çeşitleri


Dudak Dolgusu


Çene Şekillendirme


Yüz ve Boyun Gençleştirme


Göz altı Işık Dolgusu


El Gençleştirme

Leo Klinik

Dolgu Uygulamaları Öncesi

Uygulama öncesi kan sulandırıcı ilaçlarını, bitkisel çayların ve kan pıhtılaşmasını etkileyen diğer gıdaların alınması önerilmez. Dolgu planlanan hastalar kullandıkları ilaçlar, bitkisel çaylar, vitaminler ve  takviye gıdalar konusunda hekimine bilgi vermelidir.

Dolgu Uygulamaları Sırasında

Dolgu uygulamaları ameliyathane şartı gerektirmezler, uzman hekimler tarafından uygulanabilir. Hastalar işlemde 1 saat sonra gündelik işlerine geri dönebilirler. Uygulama sırasında topical anestezi yeterlidir.

Alt Blefaroplasti
Bişektomi (Yanak İnceltme)

Dolgu Uygulamaları Sonrası

Dolgu uygulaması sonrası, seçilen bölgeye bağlı olarak bir miktar şişlik ve morluk normaldir. 2-5 gün içinde tamamen geçer. İlk uygulamadan sonra kontrolde, ek dozlar uygulanabilir. Eğer hyalüronik asit içeren bir dolgu uygulandıysa, eritmek de mümkündür.

Ancak buna çok nadiren ihtiyaç duyulur. Dolgu uygulaması sonrası, hekiminiz farklı bir öneride bulunmadıysa, 24 saat süreyle yüzüstü yatmamak, makyaj yapmamak,

hamam ve saunadan uzak durmak tavsiye edilir.

Dudak Dolgusu


Çene Şekillendirme


Yüz ve Boyun Gençleştirme


Göz altı Işık Dolgusu


El Gençleştirme

Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.