Göz Altı Işık Dolgusu

MEDİKAL ESTETİK > DOLGU UYGULAMALARI

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Genetik faktörler, stres, mikro-dolaşım bozukluğu, uyku düzensizliği, yatış pozisyonu, yorgunluk, ve hayat tarzına

bağlı olarak göz altlarında koyu renk değişimleri gözlenebilir. Göz altı halkaları ilk olarak gözlerin iç köşelerinden başlar ve daha sonra kontur halinde yayılır. bu durum yorgun ve mutsuz bir görünüme yol açar.

Göz altı morluklarının tedavisi genellikle güçtür. Düzenli cilt bakımı ve bir takım kremler fayda sağlasa da, göz altı ışık dolgusu, yani, hyalüronik asit, vitamin, mineral ve aminoasitlerden oluşan hazır bir dolgu maddesinin bu alana enjeksiyonu çok daha iyi sonuçlar verir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesinde

Göz çevresinin cildi çok ince ve hassastır. Yaşlanmaya bağlı ya da yapısal olarak bu alanlarda çok farklı problemler görülebilir. Ayrıntılı bir fizik muayene ile en doğru tedavi belirlenir. Göz altı ışık dolgusu öncelikle göz altı çukuru belirgin olan hastalar için idealdir.

Göz altı ışık dolgusunun içeriğinde bulunan özel olarak

geliştirilmiş hyalüronik asit, cilt dokusunda doğal olarak bulunan, nem, cilt tonusu ve elastikiyeti sağlayan bir moleküldür. Bazen aşırı pigmentli koyu göz halkaları ve büyük göz torbaları olan hastalarda tedavi cerrahi olabilir. Bunun için mutlaka hekimin önerisine uyulması gerekir.

Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Sırasında

Göz altı ışık dolgusu yaklaşık 15-30 dk süren bir işlemdir. Topikal anestezi genellikle yeterli olur. Göz altına parlaklık vermesi için özel olarak hazırlanmış, hyalüronik asit, aminoasitler, vitamin ve minerallerden oluşan jel kıvamında bir dolgu göz altı oluğuna verilir. Yapılan işlemin, gözle ya da görme ile ilişkisi yoktur.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrasında

Göz altı ışık dolgusu göz altı derisinin yapılanmasına yardımcı olarak göz çevresinin gençleşmesini sağlar.

Göz altındaki oluğa destek sağlayarak buradaki karanlık görüntüyü azaltarak göz altı morluk ve halkalanmaların azalmasına büyük katkı sağlar.

Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı 6 ay – 1 yıl arasıdır. Göz altı ışık dolgusu yapıldıktan sonra soğuk uygulama gereklidir. 1 gün süreyle yüzüstü yatmamak, hamam ve saunadan uzak kalmak, makyaj yapmamak önerilir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Dudak Dolgusu


Çene Şekillendirme


Yüz ve Boyun Gençleştirme


Göz Altı Işık Dolgusu


El Gençleştirme

Göz Altı Işık Dolgusu

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.