Mezoterapi

MEDİKAL ESTETİK

MEZOTERAPİ

Mezoterapi, bitkisel ya da farmakolojik ilaçlarla hazırlanan kokteyllerin, derinin orta tabakasına enjeksiyonu ile mezoderm kaynaklı organ ve dokuların (deri, derialtı yağ dokusu, kas, kemik, kan damarları, ürogenital sistem) tedavi edildiği tamamlayıcı bir tıp metodur.

Mezoterapinin kozmetik amaçlı başlıca kullanımları, cilt yenileme, cilt güçlendirme, “lifting”, saç güçlendirme, leke tedavileri, cilt çatlakları (strialar), lokalize lipodistrofiler (lokal yağ birikimleri) ve sıkılaştırmadır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Mezoterapi Çeşitleri


Antiaging Tedavi


Nem Aşısı


Leke Tedavisi


Dermapen Uygulaması


PRP


Saç Güçlendirme

Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Öncesi

Mezoterapi öncesi cilt ya da dokunun problemi belirlenir. Hangi bölgeye hangi iğne ile, kaç seans, hangi karışımlar ile tedavi düzenlenileceğine karar verilir.

Mezoterapi Sırasında

Mezoterapi işlemi öncesi lokal anestezik etkili kremler yeterli olur. Mümkün olan en ince iğne uçları tercih edilir. Probleme yönelik birkaç ilaç karıştırılarak kullanılabilir. Mezoterapi problemli alanın genişliğine bağlı 15-45 dakika sürer.

Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Sonrası

Mezoterapi sonrası hastalar hızlıca gündelik hayatlarına geri dönerler. Etkin bir tedavi için tüm seanslar zamanında uygulanmalıdır.

Antiaging Tedavi


Nem Aşısı


Leke Tedavisi


Dermapen Uygulaması


PRP


Saç Güçlendirme

Mezoterapi

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.