PRP

MEDİKAL ESTETİK > MEZOTERAPİ

PRP

PRP (Platelet rich plasma- Trombositten zengin plazma) uygulaması, kişilerden alınan kanın, özel bir tüp içerisinde santrifüj edildikten sonra elde edilen özel kısmının kişinin kendisine, tedavi planlanan bölgeye enjekte edilmesidir.

Plastik cerrahi, dermatoloji ve ortopedi branşlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Trombositler altmıştan fazla büyüme faktörü salgılayarak dokuların gençleşmesine, hasarlı dokularının onarımına ve organizmanın uyarılmasına katkıda bulunurlar.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

PRP Öncesinde

PRP öncesi, kan sulandırıcı ilaç vb kullanılmaması gerekir. Hastanın yaşam tarzı, alışkanlıkları ve yaşı PRP başarısını etkiler.

PRP
PRP

PRP Sırasında

Kişilerden alınan 1 tüp kan özel bir tüpte yaklaşık 5 dakika santrifüj edildikten sonra, trombosit içeren plasma tübün içinden çekilerek problemli bölgeye mezoterapi yöntemi ile enjekte edilir. Dermapen ve hazır mezoterapi ürünleri ile sıklıkla kombine edilir.

PRP Sonrasında

PRP sonrası 1-2 gün kızarıklık olabilir. Soğuk uygulama, anti-stres yüz maskeleri hekime danışılarak kullanılabilir. Cilt tipine ve probleme bağlı 1-2 hafta arayla 2-3 seans tedavinin yılda bir kere uygulanması önerilir.

PRP

Antiaging Tedavi


Nem Aşısı


Leke Tedavisi


Dermapen Uygulaması


PRP


Saç Güçlendirme

PRP

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.