Meme Estetigi

ESTETİK CERRAHİ

MEME ESTETİĞİ

Meme, meme dokusu denilen adipoz doku ve yağ dokusundan oluşan, esas görevi emzirmek olan, ancak özellikle kadın vücudu proporsiyonu ve çekiciliğinde rolü büyük olan bir çift organdır. Her kadının meme şekli farklıdır.

Genetik, hayat tarzı, kilo alıp-vermeler, gebelik ve emzirme memelerin şeklini belirler. Görünüşü hoş olmayan memenin ameliyatla daha beğenilen bir forma kavuşturması, meme estetiği ameliyatları ile olur.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Meme Estetiği Çeşitleri


Meme Küçültme


Meme Büyütme


Meme Dikleştirme


Jinekomasti Onarımı

Meme Estetigi

Meme Estetiği Öncesi

Her kadın, her vücut tipi, her meme farklıdır. Hatta her kadının iki memesi de birbirinden farklıdır. Her hastanın şikayeti ve beklentisi hekimi tarafından değerlendirilir. Memenin görünüşü ile olabilecek sıkıntılar, büyük olması, küçük olması, asimetrik olması ya da sarkık ve içinin

boşalmış olmasıdır. Gebelik ve emzirme dönemlerinde herhangi bir müdahale uygun değildir.

Yine kilosu sabit olmayan hastalar için, meme estetiği de dahil olmak üzere herhangi bir vücut şekillendirme ameliyatı yapılmadan önce en az 6 ay sabit kiloda olması istenir.

Ailesinde ya da kendisinde meme kanseri olan hastalar için memeye planlanacak herhangi bir cerrahi öncesi kanser araştırması yapılır. Yaşına ve meme dokusuna bağlı olarak ultrasound ya da mamografi gereğinde konsültasyon istenir.

Meme Estetiği Sırasında

Memeye şekil vermek için planlanan ameliyatların genel

anestezi altında yapılması uygundur. Meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme dikleştirme ve büyütme, meme asimetrisi düzeltilmesi, meme başı küçültülmesi, tüberöz meme onarımı, jinekomasti onarımı estetik amaçlı yapılan meme ameliyatlarıdır.

Geçirilmiş kanser ameliyatı, kitle alınması, kazalar ve diğer travmalar sonrası memenin düzeltilme ameliyatları ile meme onarım (rekonstrüksiyon ) ameliyatlarıdır.

Meme Estetigi
Meme Estetigi

Meme Estetiği Sonrası

Meme ameliyatları sonrası iyileşme, seçilen ameliyata göre değişkenlik gösterir. Ameliyat sonrası hekimin önerilerine mutlaka uyulmalı, gerekiyorsa korse takılmalıdır.

Meme estetiği sonucu elde edilen sonucun kalıcılığını, hastanın kendisi belirler. Kilo almak-vermek, gebelik, emzirme ve kullanılan bazı ilaçları meme estetiği sonucunu bozacaktır.

Bunların dışında kaçınılmaz olay “yaşlanma” da memenin şeklini değiştirecektir. Yaşlanmayla memedeki değişim, vücuttaki genel form dönüşümü ile uyumlu olacaktır ve istenilen bir sonuçtur.

“Meme estetiği sonrası emzirebilir miyim?” en sık sorulan sorulardır birisidir. Genel olarak meme estetiği emzirmeye engel değildir. Ancak bu konu ameliyat öncesi hasta ve hekim arasında konuşulacak ve hasta daha iyi bilgilendirilecektir.

Meme Küçültme


Meme Büyütme


Meme Dikleştirme


Jinekomasti Onarımı

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.