Leo Klinik

ESTETİK CERRAHİ

LIPOSUCTION

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne göre, liposuction sadece 2018’de 1,7 milyon kez gerçekleştirilen dünya çapında en popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biridir. Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği, ABD’deki liposuction prosedürlerinin 2014-2018 arasında% 32 arttığını söylüyor.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Liposuction Çeşitleri


Vaser Liposuction


Lorem ipsum dolor


Laser Skin Thigtening


Venüs Estetiği (Bel Gamzesi)

Leo Klinik

Liposuction Öncesi

Liposuction, vücuttaki inatçı ve diyete dirençli yağı gideren ve vücudu şekillendiren minimal girişimsel bir cerrahi prosedürdür. Lipoplasti, liposculpture, lipektomi veya lipo olarak da bilinir, genellikle karın, kalça, uyluk, popo, kol veya boyundaki yağları almak veya şekillendirmek için yapılır. İşlem çoğunlukla genel anestezi altında yapılır.

Ameliyat için uygunluğunuza ve uygulacak stratejiye ameliyat öncesi muayene ile karar verilmektedir. İsimlendirmede kullanılan teknikler ve yardımcı tıbbi cihazlar  ( Örneğin: Lazer Liposuction, VASER Liposuction, Ultrasonlu Liposuction, PAL liposuction, Lipomatik gibi..) önem arzetmektedir.

Liposuction Sırasında

İnatçı yağ bölgeleri, cerrahi olmayan tedavilerle mümkün olandan daha büyük miktarlarda kalıcı olarak çıkarabilir. Cerrahınız yağları çıkardığı için vücudu şekillendirebilir. Diğer alanlarda daha fazla dolgunluk katmak için yağ saflaştırılabilir ve transfer edilebilir. 

BMI (vücut kitle indeksi) 30 veya altı olan sağlıklı sigara içmeyenler genellikle liposuction için iyi adaylardır. Eğer bir kilo vermek istiyorsanız, liposuction sizin için en iyi seçenek değildir. İyi bir cilt tonu ve elastikiyeti iyi bir sonuç için gereklidir, çünkü yağ çıkarıldıktan sonra cildin vücudun yeni hatlarına geri dönmesi gerekir.

Özellikle cilt elastikiyetinin kaybolduğu durumlarda ( aşırı kilo verme, doğum sonrası) vücut şekillendirme operasyonları ile birlikte kombine edilebilir.

Alt Blefaroplasti
Bişektomi (Yanak İnceltme)

Liposuction Sonrası

Liposuction uygulanan alanın genişliğine göre, hastalara 3-7 gün istirahat önerilmektedir. Doktorunuzun önerisine göre özel bir kompresyon giysisi verilir ve bu 4-6 hafta kadar kullanılır.

İlk haftalarda doku ödemi dolayısıyla sonuçları görmek güç olsada 3-12 hafta arasında ameliyatınızın sonuçları daha belirgin olarak görülmeye başlayacaktır. Her uygulama sonrası iyileşme süreci değişebileceği için doktorunuz bu konuda sizi yönlendirecektir.

Vaser Liposuction


High-def Liposuction


Laser Skin Thigtening


Venüs Estetiği (Bel Gamzesi)

Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.