Vaser Liposuction

ESTETİK CERRAHİ > LIPOSUCTION

VASER LIPOSUCTION

VASER liposuction, ultrasonik titreşim veya “rezonansta ses enerjisinin titreşim amplifikasyonu” (VASER) kullanan, yağları parçalamak emilmeden önce çevredeki dokudan ayırmak için kullanılan cerrahi yağ azaltma prosedürüdür.

Diğer liposuction tekniklerinde olduğu gibi, VASER lipo bir kilo kaybı çözümü değildir. Vücudu şekillendirmek ve aşırı yağ içeren inatçı bölgeleri (vücut ağırlığınızın belli bir oranından fazla olmamak üzere) azaltmak için tasarlanmıştır. Uyluk, kalça, popo, karın, yanlar, kollar, boyun ve çene altı dahil olmak üzere çeşitli alanlarda yapılabilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Vaser Liposuction Öncesinde

VASER ile yağ dokusunu parçalamak için manuel hareketler gerektiren geleneksel liposuction’dan daha az şişlik ve morarma meydana geldiği bildirilmiştir.Ses dalgaları, çevreleyen dokuya zarar vermeden sadece yağları hedefleyerek daha pürüzsüz bir cilde neden olur.

Tedavi alanını çevreleyen sinirlerin ve dokunun zedelenme olasılığı daha düşük olduğundan, iyileşme daha az ağrılıdır. Vaser liposuction sonuçları kalıcı kabul edilir, çünkü hedeflenen yağ hücreleri tamamen yok edilir, fakat mutlaka diyet ve egzersiz ile kalıcılık hedeflenmelidir.

Vaser Liposuction
Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Sırasında

VASER liposuction uygulanan hastalarda geleneksel liposuctiondan farklı olarak uygulama öncesi özel cihazı ile yağ hücreleri kırılmakta ve yüzeyel ve derin planda uygulama yapılarak geleneksel liposuction sonrasında oluşabilecek olan düzensizlik, cilt altı yumru oluşumu gibi olasılıklar azaltılmaktadır.

Her bölgede yaklaşık olarak 10-15 dakika süren işlem tecrübe gerektirmektedir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek doku altı sıvı birikimini engellemek için dren uygulaması yapılabilir. 

VASER ile vücut şekillendirmenin yanı sıra, karın kası görünümü oluşturulması gibi ince şekillendirmeler, oluklar ve gölgelendirmelerin stratejik olarak uygulanması ile daha fit ve kaslı bir görünüm hem kadın hem de erkek vücudunda kendi estetik doğruları içerisinde elde edilebilmektedir. VASER ile alınan yağlar da yine başka bir bölgenin şekillendirilmesinde kullanılabilmektedir.

Vaser Liposuction Sonrasında

Yine geleneksel liposuction sonrası sürece benzer olmakla birlikte, morarma ve ağrı daha az olmakta hasta daha erken günlük hayatına dönebilmektedir. Vaser ile daha definasyonlu sonuçlar elde edilebildiği için özel korseler kullanılabilmektedir. VASER sonrası uyulması gerekenler için doktorunuz sizi yönlendirecektir.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction


High-def Liposuction


Laser Skin Thigtening


Venüs Estetiği (Bel Gamzesi)

Vaser Liposuction

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.