Meme Küçültme

ESTETİK CERRAHİ > MEME ESTETİĞİ

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ

Meme büyüklüğü genellikle kalıtımsaldır. Anne, hala veya diğer kadın akrabalarda da benzer durum söz konusudur.

Ergenlikte belirginleşen meme dokusu, ergenliğin tamamlanmasıyla hem estetik, hem tıbbi, hem de hijyenik olmayan bir büyüklüğe gelebilir. Büyük memeli kadınlar kıyafet seçerken zorlanırlar.

Ne kadar zayıflasalar da, küçülmeyen memeler, kadını iri gösterir. Büyük memeler, bel ve boyun ağrılarına yol açar. Sütyen askılarına bağlı omuzlarda oyuklar oluşur. Meme altında dermatit ve mantar gibi cilt lezyonlarına yatkınlık olur.

Büyük meme, meme kanseri için risk faktörüdür. Meme küçültme ameliyatı bu nedenle profilaktik bir cerrahidir. Meme dokusu azaldıkça, meme kanseri riski azalır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Meme Küçültme Estetiği Öncesinde

Meme küçültme ameliyatı, iri memeli kadınlara hem estetik hem de tıbbi olarak fayda sağlar. Büyük memeler, estetik olmayan görüntüsünün yanında, bel ve boyun rahatsızlıkları, omuzlarda çöküklük, dermatit ve mantar gibi cilt hastalıklarını yol açar.

Meme küçültme ameliyatı ile bu şikayetler giderilebilir. Ailesinde meme kanseri öyküsü olan hastalar için ameliyat öncesi radyolojik incelemeler gerekir. Meme küçültme ameliyatının emzirme tamamlandıktan en az 6 ay sonra yapılması uygundur.

Meme Küçültme
Meme Küçültme

Meme Küçültme Estetiği Sırasında

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılır.

Ameliyat yaklaşık 2 buçuk 3 saat sürer. Cerrahın tercihine göre, ters T ya da vertikal kesi planlanır. Bu kalacak izi belirler.

Meme küçültme ameliyatı başka ameliyatlarla da kombine edilebilir. En sık karın germe, ya da liposuction, meme küçültme ameliyatı ile beraber yapılmaktadır.

Meme Küçültme Estetiği Sonrasında

Meme küçültme ameliyatı sonrası çok ağrı beklenmez. Hastalar hızlıca gündelik hayatına dönebilir. Meme küçültme ameliyatı sonrası yüzme, ağırlık çalışma ve üst bedenin aktif olduğu diğer sporlar için bir ay beklemek

gerekir.

Basit egzersizler ve yürüyüş ameliyattan iki hafta sonra önerilir. Meme küçültme ameliyatı sonrası meme kanseri riskinde artış söz konusu değildir.

Meme Küçültme

Meme Küçültme


Meme Büyütme


Meme Dikleştirme


Jinekomasti Onarımı

Meme Küçültme

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.