Leke Tedavisi

MEDİKAL ESTETİK > MEZOTERAPİ

LEKE TEDAVİSİ

Yaşlanma, güneş ya da hormonlara bağlı yüz, boyun dekolte ve ellerde renk değişimleri olabilir. Ciltteki tüm renkli lezyonlar öncelikle detaylı olarak değerlendirilmesi, malignite şüphesi olanlar ekarte edilmelidir.

Tamamen iyi huylu olduğu düşünülen, öyküsü klinik ile uyumlu lekelerin tedavisinde mezoterapi uygulanabilir.

Başta gebelik olmak üzere, hızlı kilo değişimi ya da diğer nedenlerle, genetik yatkınlık da varsa, vücutta çatlaklar oluşabilir.

En sık karın, basen, kalça, kol içlerinde olmakla birlikte her yerde olabilir. Stria dediğimiz çatlaklar günümüz modern tıbbında bile tedavisi en zor kozmetik problemlerden biridir. Doğru hastalarda striaların mezoterapi ile azaltılması mümkündür.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Leke Tedavisi Öncesinde

Leke için mezoterapi planlandıysa, güneşin zayıf olduğu mevsimlerin seçilmesi gerekir. Lekeler güneş ile koyulaşabilir. Leke tedavisi amaçlı mezoterapi yapıldıysa, güneş, işlem bölgesinde daha da koyulaşmaya yol açabilir.

Leke Tedavisi
Leke Tedavisi

Leke Tedavisi Sırasında

İşlemler lokal anestezik krem uygulaması sonrası uygulanır. Leke ve çatlak tedavisi için en sık kullanılan mezoterapi ürünleri ACE vitaminleri, glutatyon, piruvik asit ve fenol türevleridir.Leke ve çatlak tedavisinde, dermapen ve lazer ile kombinasyon mezoterapinin etkinliğini arttırır.

Leke Tedavisi Sonrasında

Leke ve çatlak mezoterapisi başarısı için hekimin önerdiği seans sayısı ve sıklığına bağlı kalınmalıdır. İşlem sonrası güneşten korunmak şarttır. SPF50 güneş kremi kullanılarak gündelik hayata devam edilebilir.

Leke Tedavisi

Antiaging Tedavi


Nem Aşısı


Leke Tedavisi


Dermapen Uygulaması


PRP


Saç Güçlendirme

Leke Tedavisi

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.