Yüz ve Boyun Gençleştirme

MEDİKAL ESTETİK > DOLGU UYGULAMALARI

YÜZ VE BOYUN GENÇLEŞTİRME

Yaş almayla birlikte yüzün hem yumuşak dokusunda hem de kemik desteğinde azalma olur. Buna karşın cilt elastikiyet ve tonusunu yitirerek deforme olur. Sonuç olarak içi boşalmış bir deri ve sarkmalar oluşur.

Antiaging amaçlı yüze yapılan dolgu uygulamalarında amaç, kaybolan doku hacminin geri restorasyonu ve dolguların içeriğinde bulunan hyalüronik asit ile cilde daha genç bir görünüm kazandırılmasıdır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Yüz ve Boyun Gençleştirme Öncesinde

Yüzü anatomik olarak kabaca üçe ayırırız: üst yüz, orta yüz, alt yüz. Her bir bölüm hem kendi içinde, hem de

birbirleriyle olan dengesi bakımından incelenir. Eksiklikler ortaya konur. Genç ve çekici bir kadının yüzü ters üçgendir, oysa ki yaşlandıkça, bu düz bir üçgene döner, çünkü, doku desteğinin kaybı ve yer çekimi ile yüz sarkar.

Yaşlı görünüm şikayeti ile gelen çoğu hastada sorun budur. Ancak her hastanın anatomisi farklıdır. Hekim ile yapılan görüşmede bir tedavi planlanır.

Yüz ve Boyun Gençleştirme
Yüz ve Boyun Gençleştirme

Yüz ve Boyun Gençleştirme Sırasında

Yaşlanan bir yüzde dolgu planlanıyorsa, bu kırışıklıkları doldurmak ya da daha derin dokulardaki hacim kaybını kompanse etmek amaçlı olabilir. Kırışıklık ve katlantı görünü için dolgunun yüzde sıklıkla uygulandığı bölgeler, alın çizgileri, nazolabial kıvrımlar ve marionette çizgileridir.

Hacim kazandırmak için yüzde en sık dolgu yapılan alanlar, şakaklar, yanaklar, elmacık kemikleri ve çenedir. Hacim kazandırmak amaçlı yapılan dolgular, deri ve yumuşak dokuları yukarı kaldıracağından, bu alanların altındaki yığılmaları azaltır, sarkma, kırışıklık, katlantı gibi olumsuz görünümler kaybolur. Şakaklara yapılan dolgu ile üst yüzde, elmacık kemiklerin yapılan dolgu ile orta ve alt yüzde, çeneye yapılan dolgularla da boyunda daha genç bir görünüm sağlanabilir.

Hastanın anatomisine ve hekimin görüşüne göre

çok daha farklı bölgelere de dolgu uygulaması planlanabilir. Dolgu muayenehane şartlarında yapılan 15-45 dk süren bir işlemdir. Yaşlanmadan bağımsız olarak bazı bölgelerde şekil vermek amaçlı da dolgu yapılır. En sık örnekleri, dudak, çene ve burundur. Burun ameliyatı olmak istemeyen bir grup hastada dolgu ile burun şekline küçük müdahalelerde bulunmak mümkündür.

Yüz ve Boyun Gençleştirme Sonrasında

Dolgu işlemi sonrası soğuk uygulama önerilir. Dolgunun kalıcılığı 6 ay – 2 yıl arasıdır. Dolgu yapıldıktan sonra

kontrol görüşmelerinde ek dozlar eklenebilir. Yaş alma, ne yazık ki henüz durdurulabilen bir proses değildir.

Dolgular da yaşlanmayı durduramaz. Ancak seçilen tedaviye göre hastaya 5-10 yıl daha genç bir görüntü kazandırabilir.

Yüz ve Boyun Gençleştirme

Dudak Dolgusu


Çene Şekillendirme


Yüz ve Boyun Gençleştirme


Göz Altı Işık Dolgusu


El Gençleştirme

Yüz ve Boyun Gençleştirme

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.