Dudak Dolgusu

MEDİKAL ESTETİK > DOLGU UYGULAMALARI

DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu en sık yapılan estetik uygulamalardan biridir. Dudak dolgusu uygulamasında amaç dudaklara şekil ve hacim kazandırmaktır. En sık kullanılan dolgu hyaluronik asit içeren dolgulardır. Hyaluronik asit içeren dolgular geçici ve güvenlidir.

Kontroller esnasında ufak ilaveler katılabilir, istendiğinde dudak dolgusu eritilebilir. Dudaklara hacim katmak amaçlı nadiren de olsa hastaların kendi yağ dokusu da kullanılabilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Dudak Dolgusu Öncesinde

Dudak dolgusu planlanmadan öne detaylı bir

fizik muayene yapılır. Alt ve üst dudağın dengesi, dudakların kendi simetrileri, mevcut hacimleri ve yüz yapısıyla uyumu not edilir. Dudak dolgusu planlanan hastaların işlemden önce kan sulandırıcı ilaç, bitkisel çay ve takviye gıdaları tüketmemeleri önemlidir.

İlk defa dudak dolgusu yapılan hastalarda, radikal değişimlerden kaçınmak daha doğru olacaktır. Gerekirse ileriki zamanlarda daha büyük hacimler hedeflenebilir.

Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Sırasında

Dudak dolgusu muayenehane şartlarında yapılabilen yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir. Dudak dolgusu öncesi topikal anestezi genellikle yeterli olur. Sıklıkla hyaluronik asit içeren jel kıvamında dolgular dudağa enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Sonrasında

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra ödem ve morluk olabilir. 2-3 gün içerisinde geçer. Nadiren de olsa, dolguya bağlı küçük topaklanmalar olur ve bunlar zamanla kaybolur. Geçici dolgular kullanılarak yapılan dudak dolgusu, seçilen ilaca bağlı olarak 6-18 ay kalıcılık gösterir.

Dudak dolgusu sonrası istenilen hacim ve şekilde dudaklar elde edilirken, dolgunun içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde, dudaklara nem de kazandırılır.

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu


Çene Şekillendirme


Yüz ve Boyun Gençleştirme


Göz Altı Işık Dolgusu


El Gençleştirme

Dudak Dolgusu

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.