Saç Güçlendirme

MEDİKAL ESTETİK > KÖK HÜCRE UYGULAMALARI

SAÇ GÜÇLENDİRME

Özellikle erkeklerde görülen saç dökülmesi, günümüzde ciddi bir problemdir. İlerlemiş vakalarda yani tamamen saçsız alanların varlığında en etkili tedavi saç ekimidir. Genellikle enseden alınan saçlar problemli alan ekilir.Kök hücre ile saç güçlendirme seç ekimi sonrası en etkili tedavilerden biridir.

Saçlarında azalmalar olmuş ancak tam olarak saçsız bölgeler henüz oluşmamış hastalar kök hücre tedavisi için uygundur. Ayrıca saç ekimi yapılan hastalarda da ekim sonrası, yeni saçların güçlenmesi ve gürleşmesi için kök hücre sıklıkla tercih edilmektedir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Saç Güçlendirme Öncesinde

Saç güçlendirme amaçlı kök hücre üretmek için hastadan öncelikle doku alınmalıdır. Öncelikle tercih edilen yağ dokusudur. Hastanın karnından ya da cilt altı yağ kalınlığı fazla olan küçük başka bir alandan bir miktar yağ alınır.

50-100cc yağ dokusu genellikle yeterli olur ve kök hücre için liposuction lokal anestezi altında kolayca yapılır. Alınan yağ özel bir torba ile kök hücre laboratuvarına gönderilir.

Eğer hastada yeterli yağ doku yoksa, kulak arkasından 3mm çapında deri biyopsisi yapılarak, kök hücre laboratuvarında gönderilir.Kök hücre laboratuvarında 4-6 haftada hücreler üretilir.

Saç Güçlendirme
Saç Güçlendirme

Saç Güçlendirme Sırasında

Kök hücre laboratuvarında üretilen hastaya ait milyonlarca hücre mezoterapi yöntemi ile saçlı deride, problemli alanlara enjekte edilir. Saç ekimi yapılmamış hastalarda saçların azaldığı alanlara enjeksiyon yapılır.

Saç ekimi yapılan hastalarda ise ekimin yapıldığı alanlara ayrıca saçın alındığı alanlara da enjeksiyon yapılır.Kök hücre PRP’den farklıdır. PRP hastadan alınan kanın aynı ortamda santrifüj edilmesi ve anında enjeksiyonudur.

Daha pratik, hızlı ve ekonomik olması nedeniyle tercih edilir. Kök hücre uygulamalarında, laboratuvarda 4-6 hafta üreme süresi vardır. Dokunun alınması ve 2 seferde enjeksiyonu ile 3 güne bölünen bir işlemdir. Ancak kök hücre, PRP’ye göre daha etkilidir.

Saç Güçlendirme Sonrasında

Hastalar kök hücre uygulaması sonrası gündelik hayatlarına devam ederler. 1 ya da 2 seans uygulama planlanır. İşlemden sonra saçların gürleşmesi ve güçlenmesi için 3-6 ay beklenmelidir. Kök hücre sonrası hem saç sayısı, hem de mevcut saçların kalitesinda artma beklenir.

Saç Güçlendirme

Mezoterapi


Kök Hücre Uygulamaları


Cilt Bakımı

Saç Güçlendirme

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.