Kilo Verme Sonrası Estetik (Post-Bariatrik Cerrahi)

ESTETİK CERRAHİ > VÜCUT ESTETİĞİ

KİLO VERME SONRASI ESTETİK (POST-BARİATRİK CERRAHİ)

Postbariyatrik cerrahi yüksek miktarda kilo kaybı sonucu vücutta oluşan deformitelerin düzeltilmesi ameliyatlarıdır.

Bu hasta grubu mide ameliyatı geçirmiş ve kısa bir dönemde 30-60 kg arası veren hastalardır. Bu kadar kilo verince kol altlarında, göğüslerde, karında ve sırtta, popoda, bacaklarda ve hatta yüzde deri fazlalığı, sarkmalar olur.

Kol germe, bacak germe, yüz germe, meme dikleştirme, karın germe ameliyatlarıyla fazla deriler çıkarılır. Ameliyat öncesi hastaların yeterince kilo vermiş,  “vücut kitle indeksi”nin normal seviyeye ulaşmış ve hastanın en az 6 aydır sabit kiloda olması beklenir.

Hızlı kilo verme nedeniyle kan değerleri uygun olmayan, vitamin, mineral yetersizliği olan hastalarda postbariyatrik ameliyatlar ertelenir. Ameliyatların en az 2 seansa bölünerek parça parça yapılması daha sağlıklıdır.

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.