Açık Rinoplasti

ESTETİK CERRAHİ > BURUN ESTETİĞİ

AÇIK RİNOPLASTİ

Açık rinoplasti ameliyatı , burun ucunun altına, iki burun

deliğini arasında bulunan “kolumella” denen yapının dudağa yakın yerinden yapılan kesi ile yapılan rinoplasti ameliyatıdır. Sekonder ya da revizyon vakalarda sıklıkla tercih edilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Açık Rinoplasti Öncesinde

Açık rinoplasti öncesi hastayla detaylı bir konsültasyon

gerekir. Çeşitli simülasyonlardan faydalanılabilir. Açık rinoplasti planlan hastalar ameliyat öncesi kullandığı ilaçlar ve bitkisel ürünler ile ilgili mutlaka hekimine bilgi vermelidir.

Açık Rinoplasti
Açık Rinoplasti

Açık Rinoplasti Sırasında

Açık rinoplasti genel anestezi altında yaklaşık 2-3 saat

süren bir operasyondur. Ameliyatta burun kemiği ve kıkırdakları şekillendirilip üzerine cilt örtüsü örtülür. Ameliyat sırasında tampon ya da alçı kullanmak

cerrahın kendi tercihidir.

Açık rinoplastide kesi yapılan kolumellaya atılan dikişler bazen 5-7 gün sonra alınırken, eriyen dikişler de tercih edilebilir. 

Açık Rinoplasti Sonrasında

Açık rinoplasti sonrası genellikle 1 gece hastane yatışı

önerilir. Tampon ya da alçı konduysa 3-7 gün sonra kontrolde çıkarılabilir ya da değiştirilebilir. Hastalara 5-7 gün istirahat önerilir.

Tekniğe ve hastaya bağlı olmakla birlikte 1-2 hafta ödem ve morluk normaldir. Açık rinoplasti ameliyatı sonrası burnun şeklinin tam oturması için en az 6 ay, en ideali 1 yıl beklemek gerekir.

Açık Rinoplasti

Açık Rinoplasti – Açık Burun Ameliyatı


Kapalı Rinoplasti – Kapalı Burun Ameliyatı


Tipplasti – Burun Ucu Ameliyatı


Revizyon Rinoplasti – Revizyon Burun Ameliyatı

Açık Rinoplasti

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.