Kanser Sonrası Meme Onarım Ameliyatları

REKONSTRUKTİF CERRAHİ > DOKU ONARIM AMELİYATLARI

KANSER SONRASI MEME ONARIM AMELİYATI

Meme kanseri kadın cinsiyette en sık karşımıza çıkan kanseröz hastalıktır. Çoğu zaman onkolojik yani kanser ile ilgili meme üzerinde deneyimli genel cerrah tarafından cerrahi takibi yapılan bu hasta grubunda.

Meme dokusunun kısmen veya tamamen alınması ardından aynı seanslı veya geç dönem tekrar meme dokusu oluşturulması ameliyatları Plastik Cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Kanser Sonrası Meme Onarımı Ameliyatı Öncesinde

Meme kanseri riski olan yahut tanısı alan bir hastanın mevcut onarım seçenekleri hasta ile paylaşılır. Bu seçeneklerin başlıcaları bir meme protezi ile, bir meme protezi ile birlikte yakın bir kas transferi ile onarım, veya başlıca karın olmak üzere cilt, yağlı doku ve bazen kas içeren bir dokunun meme bölgesine aktarılarak hastanın kendi dokusu ile bir meme elde edilmesini içerir.

Bunların dışında özellikli hasta grupları için farklı rekonstrüktif seçenekler tarih boyunca başarı ile uygulanmıştır. Bu onarımlarda altın standar hastanın kendi dokuları ile yapılan biraz daha kompleks olan ameliyatlardır.

Kanser Sonrası Meme Onarım Ameliyatları
Kanser Sonrası Meme Onarım Ameliyatları

Kanser Sonrası Meme Onarımı Ameliyatı Sırasında

Onarım seçeneği hasta, genel cerrah ve plastik cerrah arasında; hasta özellikleri ve kanser ilişkili tedavi planı belirlendikten sonra kararlaştırılır. Berlilenen ameliyata göre oluşabilecek riskler ve hastane yatışı planlanır.

Özellikle patolojik inceleme ameliyat içerisinde ve sonrasında kararları değiştirebilmektedir. Bu konuda hekiminiz ile yol haritası belirlenmelidir.

Kanser Sonrası Meme Onarımı Ameliyatı Sonrasında

Meme onarımı sonrasında en az öncesi kadar önemlidir, zira hem verici bölge bakımı, hem de yeni dokunun adaptasyon süreci önemlidir. İlk başta yakın yara takipleri, hasta genel durum takiplerinden oluşmaktadır. Uzun dönemde ise rehabilitasyon ve psikososyal adaptasyon süreçlerini içermektedir.

Kanser Sonrası Meme Onarım Ameliyatları

Kanser Sonrası Meme Onarımı Ameliyatları


Kronik Yara Tedavisi ve Ameliyatları

Kanser Sonrası Meme Onarım Ameliyatları

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.