Kol Germe

ESTETİK CERRAHİ > VÜCUT ESTETİĞİ > KOL ESTETİĞİ

KOL GERME

Özellikle kol inceltme, liposuction işlemlerinden sonuç alamayacak hastalarda cilt fazlalığı ve cilt gerginliği sorunları mevcutsa cilt çıkarma ve cerrahi olarak kol germe uygulanabilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Kol Germe Öncesinde

Bu işlemde hemen her zaman liposuction uygulanarak kol inceltilmektedir. Hastanın ihtiyacına göre iz belirlenir. Genelde Mini Kol germe dediğimiz hafif deformitelerde koltuk altında kalan ve dışardan gözükmeyen bir iz planlanır.

Diğer hasta grubunda ise iz dirsek bölgesinde deformite ihtiyacına göre planlanır ve mümkün olan en az gözüken alana yerleştirilir. Bazen deformite dirseği geçer ve önkola uzanır. Bu gibi durumlarda ise (özellikle kilo verme sonrası estetiklerde) dirseği geçen bir iz planlanmaktadır.

Kol Germe
Kol Germe

Kol Germe Sırasında

Kol germe operasyonu deformiteye bağlı olarak 1-2 saat süreni genel anestezi altında uygulanan ve genelde 1 gece yatış gerektiren bir cerrahi işlemdir. Öncesi dönemde yapılan plana uygun olarak cilt çıkarılır ve uygun şekilde plastik cerrahi prensipler ile eriyen ciltten gözükmeyen dikişler atılır. Nadir durumlar dışında bu dikişlerin alınması gerekmemektedir.

Kol Germe Sonrasında

Kol germe operasyonu sonrası hastalara 3-7 gün istirahat önerilmektedir. Kollar aktif olarak kullanılmaya 1 hafta sonra başlanabilir. Doktorunuzun önerisine göre özel bir kompresyon giysisi verilir ve bu 4-6 hafta kadar kullanılır.

Dikişlerinizin alınmasına gerek yoktur. İzlerinizin olgunlaşması 6 ayı bulur ve önce kızarık ve belirgin olan izler daha belirsiz hale gelir. Bu süreçte önerilere uymak ve güneşten korunmak çok önemlidir.

İlk haftalarda doku ödemi dolayısıyla sonuçları görmek güç olsada 3-12 hafta arasında ameliyatınızın sonuçları daha belirgin olarak görülmeye başlayacaktır. Her uygulama sonrası iyileşme süreci değişebileceği için doktorunuz bu konuda sizi yönlendirecektir.

Kol Germe

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.