Belirgin Kulak Düzeltmesi

ESTETİK CERRAHİ > YÜZ ESTETİĞİ > KULAK ESTETİĞİ

BELİRGİN KULAK DÜZELTMESİ

Kepçe (belirgin) kulak en sık görülen kulak şekil bozukluğudur. Nedenleri, kulak kepçesini oluşturan kıkırdakların kıvrımlarındaki gevşemelerdir. Genellikle iki taraflı olur ancak iki tarafın derecesi genellikle farklıdır.

Kepçe kulak görünümü özellikle batı toplumlarında hoş karşılaşmaz. Tıbbi olarak hiç bir sorun teşkil etmeyen bu durum estetik ameliyatla düzeltilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Belirgin Kulak Düzeltmesi Öncesinde

Kepçe kulaklara sahip kadınlar saçlarını toplamaktan çekinirler. Erkekler ise değişik saç traşları ya da aksesuarlarla ilgiyi dağıtır. Kepçe kulak ameliyatı her yaşta olabilir. Ancak ilkokul çağında arkadaşlarının yorumlarıyla bir çok çocuğun psikolojisi etkilenir. Bu nedenle en ideali okul öncesi dönemdir.

Belirgin Kulak Düzeltmesi
Belirgin Kulak Düzeltmesi

Belirgin Kulak Düzeltmesi Sırasında

Kepçe kulak ameliyatı küçük çocuklarda genel, büyük çocuklar ve yetişkinlerde lokal anestezi altında uygulanır. Yaklaşık 30-45 dakika sürer. Kesilerin kulak arkasından yapılması genellikle yeterli olur. Kıvrımı yetersiz olan kulak kepçesi onarılır. Kulak arkası ve kafa arasındaki açı daraltılır. Kulak memesi de düzeltilir.

Belirgin Kulak Düzeltmesi Sonrasında

Ameliyat sonrası dönem ağrısızdır. Hekim tarafından yapılan pansuman, hekimin önerisiyle açılır. Ağızdan antibiyotik ve ağrı kesici kullanılır. Kepçe kulak bandı ya da tenisçi bandı iyileşme döneminde kullanılmalıdır.

Belirgin Kulak Düzeltmesi
Belirgin Kulak Düzeltmesi

Diğer Kulak Estetiği Türleri


Diğer Yüz Estetiği Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.