Diş Sıkma (Masseter Botoksu)

MEDİKAL ESTETİK > BOTOX

DİŞ SIKMA (MASSETER BOTOKSU)

Masseter kası insanlarda bulunan dört çift çiğneme kasından biridir. Özellikler dişler sıkıldığında belirginleşir. Sakız çiğnemek, diş sıkmak, diş gıcırdatmak (bruksizm) bu kasın devamlı çalışmasına ve büyümesi yol

açacaktır. Diş sıkmak, insanların genellikle farkına varmadan hem gece hem de gündüz yaptığı, tedavi edilmezse, baş ağrısı, çene ekleminde harabiyet,

dişlerde erozyon gibi tedavisi güç durumlarla sonuçlanabilecek bir eylemdir.

Diş sıkmanın engellenmesi öncelikle psikolojiktir ama genellikle mümkün olmaz. Masseter kasının çeşitli nedenlerle büyümesi, alt yüzü olduğundan geniş gösterir. Bu bir kadın için kaba bir görünüme neden olabilir. Kadınlar için günümüzde ters üçgen şekilde yüz çekici kabul edilmektedir. Masseter kasının cerrahi olarak küçültülmesi mümkündür.

Ancak bu ağrılı bir işlemdir ve ameliyatın çeşitli riskleri vardır. Masseter kasını küçültmenin bir diğer yolu botokstur. Masseter kasına yapılan botoks işlemi ile kas küçülür, yüze istenilen incelik kazandırılır ayrıca diş gıcırdatma şikayetleri de önemli ölçüde azalır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Diş Sıkma (Masseter Botoksu) Öncesinde

Masseter botoksu öncesi hasta detaylıca muayene edilir.

Dişlerini sıkması istenir. Masseter kası ortaya çıkarılıp işaretlenebilir. Botoks öncesi kan sulandırıcı ilaç ve bitkisel ürünlerin kullanılmaması gerekir.

Diş Sıkma (Masseter Botoksu)
Diş Sıkma (Masseter Botoksu)

Diş Sıkma (Masseter Botoksu) Sırasında

Masseter botoksu yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir.

Klinik şartlarında yapılabilir. Hastalar aynı gün, hayatlarına dönebilirler.

Diş Sıkma (Masseter Botoksu) Sonrasında

Masseter botoksu sonrası, masseter kas kitlesi küçülür, alt yüz incelir, yüze kadınsı ters üçen görünümü kazandırılır. Masseter botoksu sonrası ağrı beklenmez. Beslenme kısıtlaması gerektirmez.

Botoksun etki süresi 3-6 ay arası değişiklik gösterir. 3 uygulama sonrası diş sıkma alışkanlığı engellenebilir. Diş sıkma, gıcırdatma, sakız çiğneme sonrası masseter kasından tekrar büyüme mümkündür.

Diş Sıkma (Masseter Botoksu)

Estetik Uygulamalar


Diş Sıkma (Masseter Botoksu)


Terleme Tedavisi


Migren Tedavisi

Diş Sıkma (Masseter Botoksu)

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.