Cilt Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi

REKONSTRUKTİF CERRAHİ > CİLT LEZYONLARININ TEDAVİSİ

CİLT, CİLT ALTI YUMUŞAK DOKU BİYOPSİSİ

Cilt altı lezyonlar, cilt ile altındaki kas-kemik doku arasında yerleşmiş oluşumlardır. Bunlar cilt, yağ, kas, kemik, bağ doku, damar, sinir, lenf gibi çeşitli doku kaynaklı olabilirler.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Cilt, Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi Öncesinde

Bu tip lezyonların değerlendirilmesinde öykü çok önemlidir. Ne kadar süredir var, ağrı yapıyor mu, büyüme hızı nedir, çevresinde fonksiyon kaybına yol açıyor mu, bilinmelidir.

Yapılan muayenede lezyonun kıvamı, derinliği, çevre dokularla ilişkisi öntanıyı oluşturabilir. Şüphelenilen ya da muayenin yetersiz kaldığı derin lezyonlarda radyolojik tetkikler tanıya yardımcı olacaktır.

Cilt Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi
Cilt Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi

Cilt, Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi Sırasında

Sıkça görülen sebase kistler, cildin hemen altında, zaman zaman pis kokulu akıntısı olan, benign ancak hastaya sosyal olarak rahatsız eden oluşumlardır. Çoğu zaman basit bir cerrahi eksizyon işlemi ile çıkarmak mümkündür.

Sıkça görülen bir diğer lezyon lipomlar ise, yağ dokusunun oluşturduğu benign kitlelerdir. Hastaya bir zararı yoktur. İstenirse cerrahi olarak çıkartılabilir.

Cilt, Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi Sonrasında

Lezyonun natürüne ve yapılan tedaviye göre bir işlem sonrası takip planı yapılabilir. Kistik lezyonlar ve lipomlarda takibe gerek olmaz. Malign dokuların çıkartılması sonrası ek tedaviler ve takip gerekir.

Cilt Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi

Benign Lezyonlarının Eksizyonu


Malign Lezyonlarınınn Eksizyonu (Deri Kanseri Çıkarılması)


Cilt, Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi

Cilt Cilt Altı Yumuşak Doku Biyopsisi

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.