Kaş Şekillendirme

MEDİKAL ESTETİK > BOTOX > UYGULAMALI ESTETİK

KAŞ ŞEKİLLENDİRME

Kaş şekli yüz ifadesinde önem arz eder. Çok düşük olması yaşlı ve yorgun bir görünüme yol açar. Çok kalkık olması ise şaşkın ve sahte bir ifadene neden olur. Kaşın başlangıç yeri, tepesi ve kuyruğunun yüksekliği uyumlu olmalıdır. İki kaş arasında mutlaka fark vardır ancak bu rahatsız ediciyse düzeltilmelidir.

Kadınlarda kaşların yerleşiminin erkeklere göre daha yüksekte konumlanması idealdir. Kimyasal kaş şekillendirme botulinum toksin kullanılarak kaşları aşağı ya da yukarı çeken kasların bloklanma işlemidir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Kaş Şekillendirme Öncesinde

Alın, iki kaş arası ve göz çevresindeki kırışıklıklar için

yapılan botox tedavisi, cilt altı kasları bloke eder. Bu kasların bir kısmı kaşları aşağı, bir kısmı da yukarı çeker. Bu kaslarda, kişiye uygulan yapılan botox dozları ile kaşlar yukarı kaldırılabilir ya da indirilebilir, kaşın

başlangıcı ve kuyruğu arasında uyum sağlanır.Botoks cerrahi bir kaş kaldırma ameliyatı değildir.

Sonuçları ilacın etkisi kadardır, geçicidir. Tekrar dozları gerektirir. Çok ağır ciltli, alında ve kaşlarda ağır düşmeler olan hastalar için botox ile kaş kaldırma yetersiz kalabilir. Görüşmede hekiminiz size cerrahi önerebilir.

Kaş Şekillendirme
Kaş Şekillendirme

Kaş Şekillendirme Sırasında

Botoks ile kaş şekillendirme, muayenehane şartlarında

yapılan yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir. Lokal anestetik krem uygulaması yeterlidir. İşlem öncesi kan sulandırıcı ilaç ve bitki çaylarının kesilmesi önerilir.

Botoks yapılırken her kaş ayrı ayrı değerlendirilip, simetri sağlamak amaçlı farklı uygulamalar yapılabilir. İlk uygulamada radikal değişiklerden kaçınmak en iyisidir. Gerekirse takiplerde ek dozlar ilave edilir.

Kaş Şekillendirme Sonrasında

Botoks ile kaş şekillendirme sonrası sonuç 10 gün içinde

gözlenir. Bazı hastalarda, tam sonuç için 1 ay beklemek gerekir. İşlemin yapıldığı gün günlük hayata devam edilebilir. Botoks etkisi 3-6 ay sürer. Kalıcı bir tedavi değildir. Tekrarlanabilir.

Kaş Şekillendirme

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.