Kırışıklık Tedavisi

MEDİKAL ESTETİK > BOTOX > ESTETİK UYGULAMALAR

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Yaş almayla birlikte, yüzümüzde önce ince kırışıklıklar

zamanla daha derin kırışıklıklar ve hatta katlantılar oluşur. Botoks ile bunları erken dönemde tedavi etmek ve ileriki yıllar için önlem almak mümkündür.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Kırışıklık Tedavisi Öncesinde

Botoks için başvuran hasta işlem öncesi değerlendirilir.

Hastaların mimiklerinde ve kas anatomilerine bağlı olarak farklı alanlarda problemler izlenebilir. İki kaş arasındaki kaş çatma çizgileri, alındaki yatay çizgiler, göz kenarlarında kaz ayakları, burun üzerindeki “bunny lines”, en sık botoks yapılan alanlardır.

Ancak her hastada probleme göre farklı bir botoks

tedavi planı yapılabilir. İşlem öncesinde yüzdeki asimetriler konuşulur. Özellikle iki kaş arasındaki yükseklik farkları hedeflenebilir.

Kırışıklık Tedavisi
Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi Sırasında

Botoks muayenehane şartlarında yapılan yaklaşık 15 dakikalık bir işlemdir. Botoks sonrası hastalar gündelik işlerine devam ederler. Hastanın şikayetleri doğrultusunda, en sık botoks yapılan, kaş arası, alın, kaz ayağı gibi bölgeler dışında, üst dudak, çene ucu burun kenarları, alt göz kapağı, burun ucu, ağız köşesi, boyun ve dekolte bölgesine de botoks tedavisi yapılabilir.

Yapılan botoks ile, kaş arası, alın, kaz ayağı kırışıklıkları

açılabilir, kaşlar şekillendirilir, burun ucu kaldırılabilir, çene ucu kası aktif hastalarda, çene ucundaki portakal kabuğu görünümü engellenir, üzgün yüz görünümüne neden olan aşağıda yerleşimli ağız köşeleri kaldırılabilir, gummy smile (gülünce diş etlerinin fazlaca gözükmesi) engellenebilir, boyundaki bantlar tedavi edilir.

Kırışıklık Tedavisi Sonrasında

Botoks işlemi sonrası hastalar herhangi bir rahatsızlık

duymazlar. İşlemden 10-14 gün sonra kontrole gelen hastaya gereğinde ufak dozlar eklenebilir. Botoksun etkinlik süresi ortalama 3-6 aydır. 6 aylık aralıklarla tekrarı uygundur.

Kırışıklık Tedavisi

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.