Renkli Lezyonların Çıkartılması

RENKLİ LEZYONLARIN ÇIKARTILMASI

Cildimizde ben dışında da çeşitli lezyonlar olabilir. Bunlardan bazıları damarsal anomaliler, siğiller, seboreik keratozlar ve aktinik keratozlardır. Bunların arasında aktinik keratozlar çok nadiren de olsa ileride cilt kanserine dönüşme potansiyeli nedeniyle çıkartılmalı ve hasta takip edilmelidir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Renkli Lezyonların Çıkartılması Öncesinde

Bu tip lezyonlara bir müdahelede bulunmadan önce anamnez ve fizik muayene ile ön tanı oluşturulmalı, ona göre bir tedavi seçilmelidir.

Renkli Lezyonların Çıkartılması
Renkli Lezyonların Çıkartılması

Renkli Lezyonların Çıkartılması Sırasında

Damarsal anomaliler çok çeşitlilik göstermektedir. Küçük bir kılcal damar kümesi görünümden, tüm vücudu etkileyen ciddi formlara kadar farklı tipleri vardır.

Damarsal anomalinin tipine göre, cerrahi, lezyon için enjeksiyon, ilaç tedaviler, lazer uygulamaları ve bu tedavilerin kendi arasında kombinasyonları planlanabilir.

Seboreik keratozlar ise nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, son yıllara virüse bağlanan tamamen benign lezyonlardır. Hastaya bir zararı olmamakla birlikte çıkartılması istenen durumlarda cerrahi eksizyon ya da traşlama önerilir.

Renkli Lezyonların Çıkartılması Sonrasında

Lezyonun tipine ve seçilen tedavi uygulamasına göre bir takip planı belirlenir. Özellikle siğil gibi viral kaynakla lezyonların yakma dahil tüm tedavilere dirençli ve tekrarlayan formları olduğu bilinmelidir.

Renkli Lezyonların Çıkartılması
Renkli Lezyonların Çıkartılması

Diğer Bening Lezyonları EksizyonuTürleri


Diğer Cilt Lezyonlarının Tedavi Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.