Kompozit Meme Büyütme

KOMPOZİT MEME BÜYÜTME

Meme büyütme ameliyatlarına en çok tercih edilen yöntem halen tüm dünyada silikon implant ile meme büyütmedir.

Ancak son yıllara kompozit meme büyütme cerrahlar tarafından tercih edilmektedir. Kompozit meme büyütme yöntemi, memeye silikon implant ile hacim kazandırılırken, aynı seansta hastadan liposuction yöntemi ile yağların da memeye daha doğal bir şekil ve yumuşak bir geçiş kazandırması için kullanılmasıdır.

Kompozit meme büyütme özellikle göğüs bölgesinde çok az yağ dokusu ve belirgin göğüs kafesi olan kadınlarda tercih edilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Kompozit Meme Büyütme Öncesinde

Kompozit meme büyütme öncesi, hasta ile yapılan görüşmede, ameliyat beklentisi konuşulur. Hasta için uygun olan silikon implant hacimleri ve hastadan liposuction yöntemi ile yağ alınacak bölgeler belirlenir.

Kompozit Meme Büyütme
Kompozit Meme Büyütme

Kompozit Meme Büyütme Sırasında

Kompozit meme büyütme işleminde öncelikle hastaya planlanan protez yerleştirilir. Hastanın vücudundan liposuction yöntemi ile yağ alınır. Bölge olarak karın, bel çevresi, uyluklar, basenler ya da diz içleri tercih edilebilir. Hazırlanan yağ grefti, dekolte bölgesi başta olmak üzere, memeye verilerek daha yumuşak ve natürel kıvrım sağlanır.

Kompozit Meme Büyütme Sonrasında

Meme büyütme ameliyatı sonrası, hastalar hızlıca gündelik hayatına dönebilirler. Ameliyat sonrası yüzme, ağırlık çalışma ve üst bedenin aktif olduğu diğer sporlar için 4-6 hafta beklemek gerekir. Basit egzersizler ve yürüyüş ameliyattan iki hafta sonra önerilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası meme kanseri riskinde artış söz konusu değildir. Meme büyütme ameliyatları, ilerde yaşanabilecek gebelik ve emzirme için engel değildir. Meme büyütme ameliyatı ile ALCL ilişkisi hakkında hekiminiz sizi bilgilendirecektir.

Kompozit Meme Büyütme
Kompozit Meme Büyütme

Diğer Meme Büyütme Estetiği Türleri


Diğer Meme Estetiği Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.