Silikon İmplant ile Meme Büyütme

SİLİKON İMPLANT İLE MEME BÜYÜTME

Meme hacminin yetersiz olduğu kadınlarda, meme dokusu altına veya göğüs kası altına “silikon” içerikli protez yerleştirilir. Yurt dışında salin implantlar da olmasına karşın, Türkiye’de silikon implant kullanılır.

Silikon implant tüm dünyada sonuçları daha beğenilen formdur. Hastaya uygun yapılan plan doğrultusunda yuvarlak ya da anatomik (damla) protez tercih edilebilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Silikon İmplant ile Meme Büyütme Öncesinde

Meme büyütme ameliyatı, memeleri vücuduna oranla küçük olan kadınlar için planlanır. Meme büyütme ameliyatı öncesi ergenlik mutlaka tamamlanmalıdır. Hastayla yapılan görüşmelerde hastanın anatomisine ve isteğini uygun implantı cerrah belirleyecektir. İki meme arasında hacim farkı olan durumlarda, iki memeye farklı boylarda protez planlanabilir.

Silikon İmplant ile Meme Büyütme
Silikon İmplant ile Meme Büyütme

Silikon İmplant ile Meme Büyütme Sırasında

Meme büyütme ameliyatı sıklıkla silikon implant kullanılarak yapılır. Hastadan alınan yağ dokusunun memede doğru yerlere verilmesi ile kombinlenebilir. Eğer sadece silikon kullanılacaksa implant ile meme büyütme, yağ dokusu da dahil edilecekse kompozit meme büyütme denir.

Çok nadir hastada implant kullanılmaz, sadece hastadan alınan yağ dokusu memeye verilir. Ancak yağ dokusu meme büyütmenin sonuçları, implant ile büyütme kadar belirgin olamaz. Daha küçük hacim takviyesi sağlar ve ilerleyen zamanlarda yağın hacmi değişiklik gösterebilir.

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 1-1 buçuk saat süren bir işlemdir.. Meme büyütme ameliyat yöntemleri çok çeşitlidir. İmplantın hangi dokular arasına konulması, ve kesilerin nereden yapılmasına göre değişiklik gösterir. Hasta için doğru olan meme büyütme ameliyat yöntemini doktoru belirleyecektir.

Silikon İmplant ile Meme Büyütme Sonrasında

Meme büyütme ameliyatı sonrası, hastalar hızlıca gündelik hayatına dönebilirler. Ameliyat sonrası yüzme, ağırlık çalışma ve üst bedenin aktif olduğu diğer sporlar için 4-6 hafta beklemek gerekir. Basit egzersizler ve yürüyüş ameliyattan iki hafta sonra önerilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası meme kanseri riskinde artış söz konusu değildir. Meme büyütme ameliyatları, ilerde yaşanabilecek gebelik ve emzirme için engel değildir. Meme büyütme ameliyatı ile ALCL ilişkisi hakkında hekiminiz sizi bilgilendirecektir.

Silikon İmplant ile Meme Büyütme
Silikon İmplant ile Meme Büyütme

Diğer Meme Büyütme Estetiği Türleri


Diğer Meme Estetiği Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.