İmplantlı Meme Dikleştirme

İMPLANTLI MEME DİKLEŞTİRME

Meme ve meme başının olması konumdan aşağıda konumlanması durumunda meme dikleştirme ameliyatı yapılır. Bunun nedeni genellikle, kilo kaybı ya da emzirme sonrası meme ve yağ dokusunun azalması, bu süreçlerden önce de genişleyen deri dokusunun içinin boş kalmasıdır. Bu hastalara silikon implant ile meme dikleştirme planlanır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

İmplantlı Meme Dikleştirme Öncesinde

Meme sarkıklığının, meme başının indiği seviyeye göre derecelendirmesi vardır. Sarkık meme şikayeti olan hastalarda meme cildi içinde kalan dokunun hacmi değerlendirilir.

Hastaların mevcut meme hacimleri hakkında görüşleri de önemlidir. Ameliyat öncesi hastaya yapılacak kesiler ve seçilecek protezin hacmi ile ilgili bilgi verilir.

İmplantlı Meme Dikleştirme
İmplantlı Meme Dikleştirme

İmplantlı Meme Dikleştirme Sırasında

Silikon implant ile meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 2 saat sürer. Bu ameliyatlar kilo veren hastalarda ya da annelik estetiğinin bir parçası olarak sıklıkla planlandığı için, karın germe ya da mini karın germe ile kombine planlanabilir.

İmplantlı Meme Dikleştirme Sonrasında

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası, hastalar hızlıca gündelik hayatına dönebilirler. Ameliyat sonrası yüzme, ağırlık çalışma ve üst bedenin aktif olduğu diğer sporlar için 4-6 hafta beklemek gerekir. Basit egzersizler ve yürüyüş ameliyattan iki hafta sonra önerilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası meme kanseri riskinde artış söz konusu değildir.Meme estetiği sonrası elde edilen formun kalıcılığı için, hastaların mevcut kilolarını korumaları önerilir.

İmplantlı Meme Dikleştirme
İmplantlı Meme Dikleştirme

Diğer Meme Dikleştirme Estetiği Türleri


Diğer Meme Estetiği Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.