İmplantsız Meme Dikleştirme

İMPLANTSIZ MEME DİKLEŞTİRME

Memelerin içlerinde yeterli hacim bulunurken, ileri yaş, yapısal, ya da sık kilo alma gibi nedenlerle cildin gevşemesi ve sarkık olması durumunda silikon implant kullanılmadan meme dikleştirme ameliyatı yapılır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

İmplantsız Meme Dikleştirme Öncesinde

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında sarkıklığın derecesine göre yapılacak kesiler ve kalacak izler belirlenir. Meme dikleştirme ameliyatı öncesi hastaların en azından 6 aydır sabit ve ideal bir kiloda olması istenir.

İmplantsız Meme Dikleştirme
İmplantsız Meme Dikleştirme

İmplantsız Meme Dikleştirme Sırasında

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi yapılır. Problemin derecesine ve memelerin büyüklüğüne bağlı olarak meme dikleştirme ameliyatı 2-3 saat sürer. Ameliyat sırasında Fazla hacim varsa bir miktar doku çıkartılabilir, ya da meme dikleştirme ameliyatında sadece meme yukarı taşınır mevcut hacim korunabilir.

İmplantsız Meme Dikleştirme Sonrasında

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası, hastalar hızlıca gündelik hayatına dönebilirler. Ameliyat sonrası yüzme, ağırlık çalışma ve üst bedenin aktif olduğu diğer sporlar için 3-4 hafta beklemek gerekir. Basit egzersizler ve yürüyüş ameliyattan bir hafta sonra önerilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası meme kanseri riskinde artış söz konusu değildir. Meme estetiği sonrası elde edilen formun kalıcılığı için, hastaların mevcut kilolarını korumaları önerilir.

İmplantsız Meme Dikleştirme
İmplantsız Meme Dikleştirme

Diğer Meme Dikleştirme Estetiği Türleri


Diğer Meme Estetiği Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.