360 Derece Trunkoplasti

360 KARIN GERME (BELT LİPEKTOMİ)

Karın germe hastaları başvurdukları zaman, kimi hastaların sadece orta ve alt karın germeden değil, dış uyluk, kal ve kuyruk sokumu bölgesinde dairesel olarak bir operasyona ihtiyaçlarının olduğu görülmektedir. Bu bir şişmanık tedavisi değil, hatta kilo verme süreci sonrasında belirginleşen ve önerilen bir operasyondur.

Sarkık deriler alınır, kaslar güçlendirilir, diğer alanlarda germe, yükseltme sonuçları elde edilir. Bu ameliyat cerrahi girişimin büyüklüğü düşünüldüğünde hasta risk faktörlerinin değerlendirilmesini elzem kılmaktadır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

360 Karın Germe (Belt Lipektomi) Öncesinde

Danışan tam olarak sorgulanır ve tıbbi geçmişi ile risk analizi yapılır. Kan tahlilleri incelenir. Uygun çizim sonrası kalacak izler hastaya detaylı anlatılır. Operasyon için ameliyathaneye alınır.

360 Derece Trunkoplasti
360 Derece Trunkoplasti

360 Karın Germe (Belt Lipektomi) Sırasında

Genel anestezi altında 5-6 saat süren bu operasyon, kesiler uygun plastik cerrahi teknikler ile kapatılmaktadır. Mutlaka ameliyat sırasında drenler yerleştirilerek birikecek sıvıların dışarı alınması sağlanır. Tedaviniz düzenlenerek hastanede 1-2 gün yatış gerektirmektedir.

360 Karın Germe (Belt Lipektomi) Sonrasında

Cerrahınızın önerdiği pozisyonda gerginlik azaltılarak istirahat, erken mobilizasyon ve korse, çorap, bazen özel bacak kaslarınızı hareket ettirecek pompalar kullanılmaktadır.

Ağızdan beslenme dikkatle takip edilir. Taburculuk sonrası günlük hayata dönüş 4-5 gün almaktadır. O sebeple refakatçi önerilmektedir. 10-12 sonrasında ağır olmayan işlerde çalışmaya başlamak mümkün olmaktadır.

360 Derece Trunkoplasti

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.