Karın Germe

KARIN GERME

Bir çok sebep ile karın bölgesinde yağ fazlalığı, cilt kalitesinin kötüleşmesi, deri çatlakları, sarkıklık meydana gelebilmektedir. Cerrahi tedavi yöntemlerinde liposuction ile çoğu zaman kombine edilerek karın germe ameliyatları uygulanmaktadır.

Her iki cinsiyettede görülebilse de özellikle hamilelik sonrası annelik estetiğinde sık uygulanan tedavilerden bir tanesidir. Sarkmış olan deri fazlası alınır, yeni göbek deliği oluşturulur, karın bölgesi düzleştirilir, göbek altı çatlaklardan kalıcı olarak kurtulunabilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Karın Germe Öncesinde

Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe; karın bölgesinde en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Özellikle cilt fazlası alınırken, hamilelik başlıca olmak üzere çeşitli sebeplerle meydana gelen karın kaslarında gevşeme bu ameliyatla düzeltilebilmekte ve daha düz, daha gergin bir karın kas yapısı elde edilebilmektedir. Her hastada uygunluk durumuna göre liposuction ile görünüm daha estetik hale getirilebilmektedir.

Karın Germe
Karın Germe

Karın Germe Sırasında

Sezaryen izine benzer biçimde leğen kemikleri referasn alınarak iç çamaşırı içerisinde iz kalacak şekilde cerrahınız tarafından bir planlama yapılır ve operasyonda fazla cilt çıkarılarak, karın kasları onarılır ve daha estetik ve doğru yerde bir göbek deliği belirlenir. Göbek deliği korunmaktadır. Yaklaşık 2- 2.5 saatlik bir operasyondur.

Karın Germe Sonrasında

Hasta 1-2 gün hastanede takip edildikten sonra taburcu edilir. Bu ameliyatlarda dren kullanılmaktadır. Dren çoğu zaman hastaneden taburculuk öncesinde çıkarılmaktadır.

Sonrasında korse ve özel çoraplarınız 5-6 hafta kadar kullanılmakta, bol hareket ve sıvı tüketimi önerilmektedir.

Hasta özelinde öneriler mutlaka cerrahınız tarafından yapılacaktır. Eğer ağır bir işte çalışmıyorsanız 8-12 gün içerisinde iş yapabilir durumda olabilirsiniz.

Karın gerdirme ameliyatı genel sağlık durumu iyi olan, en küçük çocuğu en az bir yaşında olan ve gelecekte yeni bir hamilelik planlamayan, karın bölgesinden daha önceki dönemde büyük bir operasyon geçirmiş olmayan ve hekim tarafından ameliyatın uygun görüldüğü tüm hastalara uygulanabilecek bir cerrahi yöntemdir. 

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.