BBL (Yağ Enjeksiyonu ile Popo Şekillendirme)

ESTETİK CERRAHİ > VÜCUT ESTETİĞİ > POPO ESTETİĞİ

BBL (YAĞ ENJEKSİYON İLE POPO ŞEKİLLENDİRME)

Kıvrımların güzellik tanımının içinde yer alması ile, özellikle bel ile basen arasındaki oran bilimsel olarak incelenmiş ve belin basene göreceli olarak ince olması ile güzellik algısının oluştuğu görülmüştür. Özellikle karın , bel bölgesinde diyete ve spora dirençli yağları olan kadınların popoları da bu görüntü içerisinde kaybolmaktadır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

BBL (Yağ Enjeksiyon ile Popo Şekillendirme) Öncesinde

Planlama içerisinde agresif bir liposuction ile cilt kalitesinin izin verdiği derecede ön ve arka vücut liposuction alanları işaretlenir. Ardından GÜVENLİ BBL prensiplerine uygun olarak popoda hem kaldırma hem de dolgunlaştırma sağlayacak yerler belirlenerek hastaya ihtiyaçları anlatılır.

BBL (Yağ Enjeksiyonu ile Popo Şekillendirme)
BBL (Yağ Enjeksiyonu ile Popo Şekillendirme)

BBL (Yağ Enjeksiyon ile Popo Şekillendirme) Sırasında

Genel anestezi altında yapılan bu operasyon, yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. ! gün yatış önerilmektedir. Ağrı orta seviyededir. Hastadan 6 hafta süreyle yüzüstü yatması istenmektedir. Yağlar özel saflaştırma işlemlerinden geçirildikten sonra enjeksiyon uygulanmaktadır. Liposuction ve enjeksiyon izleri 1 er cm altındadır. Neredeyse izsiz bir ameliyat demek uygundur.

BBL (Yağ Enjeksiyon ile Popo Şekillendirme) Sonrasında

Hasta uygun pozisyonda özel bir tüm vücut korse ile takip edilir. Yağların kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Bunu doktorunuzla beraber değerlendirmeniz daha doğru olacaktır. 6 hafta özel bir yastık kullanmanız ve korseye devam gerekmektedir.

Kontrollerinizde ödem durumlarınıza göre lenf drenaj masajları önerilebilmektedir. Kişi özelinde değişkenlik gösteren bu operasyon için doktorunuzla görüşmenizi öneriyoruz.

BBL (Yağ Enjeksiyonu ile Popo Şekillendirme)

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.