Alt Blefaroplasti

ALT BLEFAROPLASTİ

Alt blefaroplasti, alt göz kapakları için yapılan düzeltme ameliyatıdır. En sık nedeni alt göz kapağındaki torbalı görünümdür. Alt blefaroplasti ameliyatının amacı alt göz kapaklarındaki gevşek deri, fazla yağ, torbalanma ve kırışıklık görünümünü azaltmaktır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Alt Blefaroplasti Öncesinde

Yaşlandıkça, alt göz kapağı derisi tonusunu yitirir, gevşek bir hal alır. Alt göz kapağında kırışıklıklar oluşur. Yağ torbaları açığa çıkabilir. Alt göz kapağında şişmiş ya da torbalı bir görünüm oluşur. Daha genç bir bakış için bu hastalara alt blefaroplasti önerilir.

Alt blefaroplasti planlanan hastayla, operasyon öncesi yapılan görüşmede hastanın problemleri belirlenir. Alt göz kapağının konumu, aksı, tonusu, cilt fazlalığı, yağ torbacıklarının yeri, varsa koyu renkli halkalar not edilir.

Alt Blefaroplasti
Alt Blefaroplasti

Alt Blefaroplasti Sırasında

Alt blefaroplasti ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında planlanabilir. Problem çoksa ya da aynı seansta üst blefaropasti, orta yüz germe, yüz germe, yüze yağ enjeksiyonu gibi bir işlem de uygulanacaksa, genel anestezi tercih edilmelidir. Kirpik dibinden ya da göz kapağı içinden yapılan kesi ile ameliyat yapılabilir.

Alt Blefaroplasti Sonrasında

Alt blefaroplasti sonrası ödem ve morluk olabilir. 7-10 gün içinde geçer. Ameliyat sonrası soğuk uygulama önerilir. Alt blefaroplasti ameliyatından sonra 3 hafta ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir.

Ameliyat sonrası hekiminiz tarafından reçete edilen göz pomadları ya da damlaları kullanılır. Alt blefaroplasti sonrası, alt göz kapağındaki kırışıklık ve torbalanma görünümü kaybolur. Hastalar daha genç bir bakışa kavuşur.

Alt Blefaroplasti
Alt Blefaroplasti

Diğer Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği Türleri


Diğer Yüz Estetiği Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.