Üst Blefaroplasti

ÜST BLEFAROPLASTİ

Üst blefaroplasti ameliyatı, üst göz kapaklarının estetik ameliyatıdır. Yaşlanmaya bağlı ya da yapısal olarak düşük görünen gözlere daha genç ve canlı bir ifade vermek için üst blefaroplasti önerilir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Üst Blefaroplasti Öncesinde

Üst blefaroplasti ameliyatı öncesi yapılan görüşmede hasta değerlendirilir. Göz kapaklarının düşük görünmesi nedeni, yaşa bağlı biriken deri ve yağ olabilir, ya da pitoz denilen göz kapağının mekanik olarak düşüklüğü olabilir. Hastanın göz kapağı hareketliliği değerlendirilir.

Göz kapağını yeterince kaldıramayan hastalarda üst blefaroplastiye pitoz cerrahisi de eklenir. Sıklıkla levator cerrahisi yapılır. Üst göz kapağı estetiği (blefaroplasti) isteği ile gelen hastalarda, gerekli durumlarda, endokrinoloji veya göz hastalıkları konsultasyonları da istenebilir.

Üst Blefaroplasti
Üst Blefaroplasti

Üst Blefaroplasti Sırasında

Hastaya sadece üst blefaroplasti planlandıysa, ameliyathane şartlarında ancak lokal anestezi altında ameliyat planlanabilir.

Lokal anestezi altında üst blefaroplasti ameliyatı yapılan hastalar aynı gün taburcu edilebilir. Üst blefaroplasti ameliyatları sıklıkla, alt blefaroplasti, ya da diğer yüz estetiği ameliyatları ile kombine edilir.

Üst Blefaroplasti Sonrasında

Üst blefaroplasti ameliyatı sonrası ödem ve morluk olabilir.  Genellikle 1 hafta içinde hastalar günlük hayata ve işe geri dönerler. 

Üst Blefaroplasti

Diğer Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği Türleri


Diğer Yüz Estetiği Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.