Kaş Asma

KAŞ ASMA ESTETİĞİ

Kaşların hem şekli hem de yüzdeki konumu ifade için önemlidir. Yaşlanmayla birlikte kaşlar aşağı iner. Asık suratlı bir ifadeye neden olur. Aşağı doğru inen kaşlar, hemen altındaki göz kapaklarını da sıkıştırarark, göz kapağı derisinde kırışıklıklara ya da düşüklüğe yol açar.

Kaş asma teknikleri, endoskopik kaş asma, açık cerrahi yöntemle kaş asma, iple kaş asma veya botoks olabilir. Cerrahi yöntemlerin kalıcılığı, daha fazladır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Kaş Asma Estetiği Öncesinde

Kaşların konumundan şikayeti olan hasta hekim tarafından muayene edilir. Kaşları düşük olan bir çok hasta, bu şikayeti atlayıp göz kapağı düşüklüğü şikayeti ile gelir.

Ancak esas neden kaşların inmesidir. Kaşların şekli, simetrisi, konumu ve yüzün şekli not edilir. Yüz şekli ne kadar yuvarlaksa o kadar keskin açılı, ne kadar ince ve uzunsa o kadar düz kaşlar uyumlu olacaktır.

Düşük kaşlar hastaları agresif ve mutsuz gösterirken, yüksek kaşlarsa şaşkın ve sahte bir ifade yaratır. Ameliyattan öncesi hekiminiz kaşlarınızın ne kadar kaldırılması gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Kaş Asma
Kaş Asma

Kaş Asma Estetiği Sırasında

Kaş asma yöntemi olarak iple kaş asma ya da botox tercih edilecekse, lokal anestezik etkili kremler yeterli olacaktır. Ameliyat planlanıyorsa genel anestezi tercih edilir.

Ameliyat sırasında kaşlar olması gereken yere taşınır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatını küçük bir kaç kesiden yapmak mümkünken, klasik kaş asma ameliyatında daha çok dikişli alan olur.

Kaş Asma Estetiği Sonrasında

Kaş kaldırma ameliyatı sonrası 1 hafta ödem ve operasyon bölgesinde uyuşukluk normaldir. Geçici bir dönem kaşları hareket ettirmede güçlük yaşanabilir. Soğuk uygulama yeterli olacaktır.

Kaş kaldırma sonrası çoğu zaman üst göz kapakları da rahatlayarak daha “fresh” bir bakış kazanılır. Ameliyattan 4-5 gün sonra hastalık günlük hayatlarına geri dönebilirler. Ağır egzersizler için 1 ay beklenmesi önerilir.

Kaş Asma
Kaş Asma

Diğer Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği Türleri


Diğer Yüz Estetiği Türleri


Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.