Ayak Bileği İnceltme

AYAK BİLEĞİ İNCELTME

Kadınlar için oldukça önemli olan ayakların, bazen genetik olarak bazen ise kilo alıp vermeye bağlı olarak birtakım sorunları olmaktadır. Bu sorunları çözmek için yöntem aramakta olan kadınlar en çok ayak bileği estetiği yöntemine başvurmaktadırlar.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Ayak Bileği İnceltme Öncesinde

Ayak bileğinde oluşan fazla yağlardan dolayı bilek inceltme ameliyatlarında kesiler yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında kesi izleri hiç görülmeyecek kadar yok olurlar.

Bu nedenle ameliyat öncesinde bacaklarda iz kalır mı korkusuna gerek yoktur. Cerrahlar gerekli önlemleri alarak kesik izlerinin maksimum yok olmasını sağlayacaktır.

Ayak Bileği İnceltme
Ayak Bileği İnceltme

Ayak Bileği İnceltme Sırasında

Ayak bileği estetiği ameliyatında; ayak inceltilebilir veya kalınlaştırılabilinir.  Lazer Liposuction yöntemi kullanılarak yapılan bu operasyonlarda eğer ayak bileği inceltme işlemi yapılacak ise uygun ortam hazırlandıktan sonra ayak bileğinin içinde bulunan kas, doku ve sinirlere zarar vermeden ayağın içerisinde bulunan yağlar eritilerek bu sorun çözülür.

Yine aynı şekilde ayak bileği kalınlaştırma işlemi yapılmak isteniyorsa bileğin içine vücudun herhangi bir yerinden alınan yağlar ile dolgu işlemi yapılarak bu sorunlar çözülür.

Ayak Bileği İnceltme Sonrasında

Ayakların yüksekte olduğu pozisyonda 2-3 gün istirahat, işe başlama ise 5-6 günü bulabilmektedir. Korse kullanımı sonrası nihai sonucun görülmesi 6 hafta – 6 ay sürebilmektedir. 3 ay spor önerilmemektedir. Sıvı tüketimi ve özel çorap kullanımı önem kazanmaktadır.

Ayak Bileği İnceltme

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.