Uyluk Germe

UYLUK GERME

Kilo veren hastalarda ve yaş alma ile ciltte oluşan yapısal gevşeme nedeniyle iç uyluk bölgesi formunu kaybedip sarkabilmektedir. Bu durum özellikle vücuda uygun kıyafet bulmayı zorlaştırmakta ve yaz aylarında kıyafet seçimini zorlaştırmaktadır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Uyluk Germe Öncesinde

Uyluk içi liposuction ile uygun sonuç alınması mümkün olmayan hasta grubunda, germe işlemine karar vermek doktorunuzla beraber uygulandığında kötü cerrahi sonuçların önüne geçmeyi sağlar.

Ameliyat izi burada  tartışmanın merkezinde yer almalıdır ve tam olarak hasta tarafından anlaşıldığına emin olunmalıdır. Burada tüm fazla deri alınmasından ziyade, uygun miktarda ve az deri alınması daha iyi sonuçlar vermektedir.

Uyluk Germe
Uyluk Germe

Uyluk Germe Sırasında

Ameliyat öncesi planlamaya uygun olarak cerrahi işlem uygulanır ve dikişler uygulanır. İz en az belli olacak şekilde planlananan yere yerleştirilir. Genelde 1 gün hastane yatışı önerilmektedir. Korse ve özel çorap ile öneriler yapılarak hasta taburcu edilir.

Uyluk Germe Sonrasında

Ameliyat izinin en iyi şekilde iyileşmesi için tedavi düzenlenir, Alt uzuvların yüksekte olduğu pozisyonda 2-3 gün istirahat, işe başlama ise 5-6 günü bulabilmektedir.

Korse kullanımı sonrası nihai sonucun görülmesi 6 hafta – 6 ay sürebilmektedir. 3 ay spor önerilmemektedir. Sıvı tüketimi ve özel çorap kullanımı önem kazanmaktadır.

Uyluk Germe

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.