Bacak Şekillendirme

BACAK ŞEKİLLENDİRME

Ailesel olarak, spor geçmişine göre, yaşam stiline göre ve diyete bağlı olarak bacaklar tüm vücut orantısının dışına çıkabilmektedir. Günümüzde bir çok kadın ve erkek tarafından bacaktaki incelikler, kalınlılar ve eğrilikler oldukça önemseniyor.

Kadınlar uzun, simetrik düzgün ve etkileyici bir bacak arzu ederken, erkekler daha maskülen ve kaslı bir bacak görünümü istiyor.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Bacak Şekillendirme Öncesinde

Estetik sorunlar; kalın bacak, ince bacak, parantez bacak, asimetrik bacak, çarpık bacak ve dalgalı bacak gibi ifade edilebilmektedir.

Genelde kemik, kas ve yağ dokudan oluşan bacaklarda, yağ dokusuna yapılacak müdahaleler ile daha estetik bir görünüm elde edilebilmektedir. Rutin ameliyat öncesi uyarılarımız burada da geçerlidir.

Bacak Şekillendirme
Bacak Şekillendirme

Bacak Şekillendirme Sırasında

Lazer ve Vaser lipo ile uygun yerlerden yağlar alınarak, cilt sıkılaştırılır. Eksik olan alanlara ise yeterli ise bu yağlar yetersiz ise başka bölgelerden alınan yağlar enjekte edilerek daha estetik bir görünüm elde edilir. Bu yaklaşık 1-2 saat süren bir operasyondur.

Kliniğimizde deformite onarımı için yabancı madde enjeksiyonları uygulanmamaktadır. Bacak protezleri ise daha kaslı bir görünüm için tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Bacak Şekillendirme Sonrasında

Alt uzuvların yüksekte olduğu pozisyonda 2-3 gün istirahat, işe başlama ise 5-6 günü bulabilmektedir. Korse kullanımı sonrası nihai sonucun görülmesi 6 hafta – 6 ay sürebilmektedir. 3 ay spor önerilmemektedir. Sıvı tüketimi ve özel çorap kullanımı önem kazanmaktadır.

Bacak Şekillendirme

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.