Diz Liposution

DİZ LIPOSUCTION

Kadınlar için oldukça önemli olan dizlerin, bazen genetik olarak bazen ise kilo alıp vermeye bağlı olarak birtakım sorunları olmaktadır. Özellikle spor ve diyet sonrası dirençli yağlanma diz bölgesinin ana problemidir. Bu sorunları çözmek için yöntem aramakta olan kadınlar en çok diz estetiği yöntemine başvurmaktadırlar.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Diz Liposuction Öncesinde

Dizde oluşan fazla yağlardan dolayı diz ameliyatlarında çok ufak kesiler yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında kesi izleri hiç görülmeyecek kadar yok olurlar. Bu nedenle ameliyat öncesinde bacaklarda iz kalır mı korkusuna gerek yoktur. Cerrahlar gerekli önlemleri alarak kesik izlerinin maksimum yok olmasını sağlayacaktır.

Diz Liposution
Diz Liposution

Diz Liposuction Sırasında

Diz liposuction ameliyatında; diz inceltilebilir veya kalınlaştırılabilir.  Asimetrik durumlar düzeltilebilir. Bacak ve uyluk arasındaki geçiş daha estetik görünümlü hale getirilebilir.

Lazer/ VASER Liposuction yöntemi kullanılarak yapılan bu operasyonlarda eğer diz liposuction işlemi yapılacak ise uygun ortam hazırlandıktan sonra ayak bileğinin içinde bulunan kas, doku ve sinirlere zarar vermeden ayağın içerisinde bulunan yağlar eritilerek bu sorun çözülür.

Yine aynı şekilde diz kalınlaştırma işlemi yapılmak isteniyorsa diz içine vücudun herhangi bir yerinden alınan yağlar ile dolgu işlemi yapılarak bu sorunlar çözülür.

Diz Liposuction Sonrasında

Alt uzuvların yüksekte olduğu pozisyonda 2-3 gün istirahat, işe başlama ise 5-6 günü bulabilmektedir. Korse kullanımı sonrası nihai sonucun görülmesi 6 hafta – 6 ay sürebilmektedir. 3 ay spor önerilmemektedir. Sıvı tüketimi ve özel çorap kullanımı önem kazanmaktadır.

Diz Liposution

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.