Boyun Germe

BOYUN GERME ESTETİĞİ

Boyun germe ameliyatı, boyun ve çene hattının gençleştirme ameliyatıdır.Geneitik, yer çekimi, yaşam tarzı ve çevresel faktörlere bağlı olarak yüz ve boynun genç ve çekici kontürü bozulur. Genellikle tüm yüz ve boyunda bu deformasyon eş zamanlı olurken, nadiren yüzün üst ve orta kısımlarını formunu korumuş olabilir.

Ya da hastanın tek şikayeti boyun bölgesi olabilir. Boyun cildinde kırışıklık, sarkık gıdı görünümü ve “jowl” deformitesi olan hastalara boyun germe ameliyatı planlanır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Boyun Germe Estetiği Öncesinde

Boyun germe ameliyatı öncesi en sık görülen problemler, boyunda kırışıklıklar, alt yüz, çene altı ve boyunda fazlaca deri ve cilt altı yağ birikimi, “jowl” deformitesi, boyun cildinde gevşeklik, “platysma” kasının belirginleşmesi ve dikey bantlı görünümdür.

Ameliyat öncesi kan sulandırıcı ilaçların hekime danışılarak bir hafta önce bırakılması gerekmektedir.

Boyun Germe
Boyun Germe

Boyun Germe Estetiği Sırasında

Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Kulak etrafı ve çene altından yapılan küçük kesiler ile fazla olan yağ ve cilt gerekiyorsa çıkartılır. Boyundaki en yüzeyel kas plastysma kasları şekilendirilir. Cildin kırışıklı, gevşek görünümü silinerek, daha genç bir kontür sağlanır.

Boyun germe ameliyatı sıklıkla yüzün diğer gençleştirme ameliyatları ile kombine edilir. Örneğin, yüz germe, kaş kaldırma, üst veya alt blefaroplasti, yüze yağ enjeksiyonu.

Boyun Germe Estetiği Sonrasında

Boyun germe sonrası bir hafta ödem ve şişlik normaldir. Hastalar gündelik hayatlarına bir hafta sonra dönebilirler.Boyun gençleştirmeye yönelik çok sayıda cerrahi dışı yöntem vardır. Ancak bunların sonuçları geçicidir. Boyun germe ameliyatı ise kalıcı bir çözümdür.

Boyun Germe

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.