Yüz Germe

YÜZ GERME ESTETİĞİ

Yüz germe ameliyatı yaşlanan yüzün gençleştirilmesine yönelik geniş kapsamlı bir cerrahi işlemdir. Çok çeşitli metodlar olsa da temelde amaç yüzü yukarı taşımaktır. Dokular yaşlandıkça altlarındaki destek azalır ve gevşer. Yerçekiminin de etkisiyle gevşeyen dokular aşağı iner.

Yüzümüzde derinin altında mimik kaslarından oluşan SMAS tabakası bulunur. Klasik yüz germede bu SMAS yukarı asılarak ya da kısaltılarak ve fazla cilt çıkarılır. Yüz germe ameliyatının çeşitli modifikasyonları vardır.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Yüz Germe Estetiği Öncesinde

Yüz germe ameliyatı öncesi, hastanın yüzü değerlendirilir. Doku fazlalığı, cilt kalitesi, ten rengi, kırışıklıklar ve hastanın beklentileri değerlendirilir. Kombine işlem gerekliliği tartışılır.Ameliyattan 7 gün önce kan sulandırıcı ilaçların kesilmedi gerekir.

Yüz Germe
Yüz Germe

Yüz Germe Estetiği Sırasında

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Şakaklardan, kulak önü ve arkasından, bazen de ağız içi ya da alt göz kapağından kesi yapılabilir. Üst, alt göz kapağı blefaroplasti, orta yüz germe, yüze yağ enjeksiyonu, boyun germe kombine edilebilir. Ameliyat 3-5 saat sürer.

Yüz Germe Estetiği Sonrasında

Yüz germe ameliyatı sonrası 10 gün yüzde ödem normaldir. Bu dönemde yüzde hafif asimetriler olabilir. Ödemler geçtikçe asimetriler kaybolur. Hastalar yaklaşık 2 hafta sonra günlük hayatlarına dönerler. Yüz germe ameliyatı, cerrahi olmayan yüz gençleştirme ameliyatlarına göre daha kalıcıdır.

Ortalama 10 yıl kalıcılık, düzenli cilt bakımı, güneş koruyucu kullanımı, düzenli uyku, sağlıklı beslenme ve nörotoksin uygulamaları ile uzatılabilir.

Yüz Germe

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.