Orta Yüz Germe

ORTA YÜZ GERME ESTETİĞİ

İnsan yüzü 3 bölgeye ayrılır. Üst yüz, orta yüz ve alt yüz. Üst yüzdeki bozulmalar, orta yüzü, orta yüzdekiler alt yüzü, alt yüzdekiler de boynu kötü gösterir. Üst yüz kısmen daha sağlam dokulardan oluşurken, gözler ve dudaklar arasındaki orta yüz yaşlanma bulgularını göstermeye daha açıktır. Bu bölgenin kemik üzerinden yapılan müdahele ile yukarı taşınmasına orta yüz germe denir.

Randevu almak isterseniz, sizi arayabiliriz.

European and Turkish Board Certified Plastic Surgeons

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi

Orta Yüz Germe Estetiği Öncesinde

Yaşlanmayla birlikte orta yüz hacim kaybeder, yanaklar aşağı iner. Alt göz kapağı uzar. Göz yaşı oluğu deformitesi belirginleşir. Malar dolgunluk azalır. Nazolabial kıvrım derinleşir.

Bu deformiteler yaşlanmayla hemen hemen herkeste olmakla birlikte, yapısal olarak yumuşak dokuları gevşek ve kemik desteği yetersiz olan gençlerde de görülebilir.Orta yüz germe ameliyatı ile orta yüz yukarı taşınır.

Yanaklar yükselir. Alt göz kapağı yanak mesafesi kısalır. Malar dolgunluk yeniden kazandırılır. Nazolabial katlantılar silinebilir.Orta yüz germe planlanan hastanın ameliyat öncesi incelemesinde hastanın yüzü detaylı incelenir.

Göz küresinin alttaki kemiğe göre konumu değerlendirilir. Göz küresinin kemiğin arkasında olması pozitif vektördür ve daha çekici olan formudur. Ameliyat öncesi hastaya uygulanacak ek girişimler konuşulur.

Orta Yüz Germe
Orta Yüz Germe

Orta Yüz Germe Estetiği Sırasında

Orta yüz germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Seçilen tekniğe göre şakaklar, alt göz kapağı ya da ağız içinden kesiler yapılabilir.

Orta yüz kemik zarı altı “subperiostal” planda serbestlenerek yukarı taşınır ve sabitlenir.Tek başına yapıldığında 1.5-2 saat süren bir ameliyattır. İleri yaş hastalarda orta yüz germe, kısa izli klasik yüz germe ameliyatı ile kombine edilebilir.

Kemik desteği yetersiz hastalarda volum sağlamak amaçlı kemik üzerine implantlar konulabilir. Aynı seansta bişektomi yapılabilir ya da yanak dokusu içinde bulunan “Bishat” yağ dokusu, yüzde volum eksikliği olan başka alanlara taşınabilir.

Orta Yüz Germe Estetiği Sonrasında

Orta yüz germe ameliyatı sonra yüz ve başta ağrı ve ödemler 1 hafta sürer. 1 hafta sonras hastalar günlük hayatlarına dönebilirler. İşlem sonrası orta yüz yükselir. Elmacık kemikleri çıkık, yanaklar daha düz, ters üçgen görüntüsü sağlanır.

Orta yüz germe ameliyatı gençleştirme ve güzelleştirme cerrahisidir. İleri yaş hastalara genç bir görünüm sağlarken, yeterli üçgenliğe sahip olmayan genç yüzleri de daha çekici kılar.

Size daha iyi hizmet sunmak için Leo Klinik web sitesinde çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leo Klinik web sitesi içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.